Джурівський ліцей

Канікули!

Канікули – це завжди добре, неважливо літні або зимові. Осінні канікули у нас тривають тиждень, але і цього досить. Ми встигаємо відпочити та пройтися невідомими, для нас, стежками нашого краю.

 

Поїздка 10 класу до Писаного Каменю

Не дуже щедра на сонячні дні цьогорічна осінь подарувала нам чудову погідну днину 8 жовтня. Отож…

«… о 7:00 ми вирушили з класом та  вчителями Марією Юріївною і Романом Дмитровичем у нашу подорож до однієї з найвідоміших географічних пам'яток нашого краю - Писаний Камінь.

Подорож обіцяла бути цікавою, свій шлях почали з селища Буковець. Спочатку погода була дуже туманною, вітряною і прохолодною, але ми були налаштовані позитивно і нашому бажанню побачити пам'ятку нічого не заважало. Піднімаючись вище ми спостерігали молочний туман, він ніби одягав гори в білі одежі. Також нам пощастило побачити оптичне явище глорію, воно з'являється у вигляді кольорових кілець навколо тіні на хмарі, або тумані.

 Я неймовірно насолоджувався краєвидами нашого краю, намагався не пропустити жодного деревця, грибочка або рослинки. Роман Дмитрович розповідав нам про кожну вершину, рослину і явище, я з особливим захопленням його слухав. В такі моменти ти починаєш цінувати природу і її красу.

Дорога виявилася не дуже складною, але емоції від неї неймовірні. Разом з товаришами ми піднімалися дедалі ближче до нашої цілі. У нас був чудовий настрій! По дорозі ми збирали різні гриби. "Всі гриби їстівні, лише деякі  можна їсти тільки один раз" - жартував  Роман Дмитрович по дорозі, і тому я був дуже обережний коли їх збирав. Піднявшись до Писаного Каменя ми змогли розгледіти всі перлини краси Верховинського району, він ніби зачаровував, не хотілося навіть кліпати, щоб не пропустити жодного краєвиду. Ми зробили безліч фотографій та побачили багато автографів, серед них навіть автограф  письменниці Ольги Кобилянської.

Спускаючись до автобуса, ми зупинялися, щоб посмакувати ягодами карпатських лісів. Грибів назбирали безліч, починаючи від підберезників і закінчуючи білими грибами. По дорозі декілька людей з особливим зацікавленням хотіли розглянути наші гриби, і ми залюбки показували наший збір. Ще ми відвідали водоспад у Яворові, від нього віяло свіжістю та  дивовижною красою, через котру хотілося слухати безліч разів мелодію води.

Я отримав неймовірне задоволення від подорожі разом з цікавим, дружнім колективом. Вона отримала окреме місце в моєму серденьку, і я буду згадувати її з теплою посмішкою.»

                                                         Валентин Чепига

                                                         учень 10 класу📝

 

 

"Діти - спадщина Господня..." Пс.127.1.

Користуючись нагодою шкільних осінніх канікул, Божою милістю звершили паломницьку поїздку із учнями 8 класу, нашого Джурівського ліцею до Українського Афону - Манявського Хресто- Воздвиженського монастиря.

Приступили до Сповіді та Святого Причастя на Літургії , приклонилися перед часточками мощей святих, що знаходяться у Свято-Духівському храмі та до Чудотворної ікони Божої Матері Ізбавительниці, багатьох інших святинь монастиря.

Послухали цікаву екскурсійну розповідь про історію монастиря від ієромонаха Онуфрія. З Божою допомогою піднялися по лісовій стежці до Блаженного каменя, де спільно відспівали подячний молебень. Повчальною та цікавою була зустріч із нашим Владикою Митрополитом Іоасафом, який дуже легко та доступно подав мудрі та актуальні настанови для наших дітей. Щиро вдячні, Владиці Митрополиту Іоасафу та братії монастиря, за теплий прийом для нашим діток!

Особливо, хочеться висловити вдячність, класному керівнику 8 класу - Мар'яні Василівні, та батькам наших учнів, які підтримали благий намір паломництва!

Слава Богу за все!!!

о. Я. Петрук

 

 

 

Поїздка до скельного комплексу «Терношорська Лада» в с. Снідавка

Гірський туризм – це один з популярних способів активно провести канікули. Мальовничі краєвиди і гірська природа манять своєю величчю. Саме цю велич нам допоміг побачити наш вчитель географії Роман Дмитрович Чобан. 

Завдяки Роману Дмитровичу ми мали можливість відвідати гуцульську сироварню — ЕКО ферму, все, що ми там побачили, заслуговує окремої розповіді, там ми отримали море емоцій, щирих посмішок і дізналися багато цікавого і нового для всіх. Ну і, звичайно, це як в тій байці про Рим, всі, хто приїхав до Косова, обов‘язково має побачити Косівський музей народного мистецтва та побуту Гуцульщини, адже тепер там представлені до перегляду роботи самобутньої ткалі та обдарованої дизайнерки з села Яворова – Галини ТОМАЩУК і створеного нею бренду «Веретено», яка на даний час є жителькою нашого села. 

Карпати, ви чудові !!!!

                                                           Класний керівник

                                                           Мар’яна Копчук

 

 

Останні новини

Пост в блозі №67. Канікули!
7

Канікули!

Детальніше
Пост в блозі №66. Жовтень - продуктивний , урочистий ,  швидкоплинний.
17

Жовтень - продуктивний , урочистий , швидкоплинний.

Детальніше
Пост в блозі №65. Допомога ЗСУ
12

Допомога ЗСУ

Детальніше